תולעים אדומות – אודות

 

בשנים האחרונות התחלתי למחזר כל מה שאפשר: ניירות, בקבוקים מפלסטיק, פחיות, קרטונים, בטריות בקיצור כל מה שאפשר. תעירו אותי באמצע הלילה ותבקשו לדעת היכן ברדיוס הקרוב יש מתקן לאיסוף ניירות – קטן עליי, קחו 2 מתקנים, אחד נוסף ליתר ביטחון. כמובן, שבתור גנן לא פסחה עליי גם תורת הקומפוסטציה, שהתפתחה תוך זמן קצר לשימוש בוירמיפיקציה (שימוש בחרקים ליצירת קומפוסט אורגני).

כבר כמה חודשים מתרוצץ לי בראש הרעיון לפתוח בלוג בנושא קומפוסט, תולעים אדומות, הומוס ומה שביניהם ומאחר ואני פריק של טבע בכלל חשבתי שזו הזדמנות טובה להתפלש במשהו שאני באמת אוהב. זאת אומרת, בדר"כ אני לא מתלהב מחרקים ותולעים אבל מה לעשות? "נדבקתי בחיידק".

הבלוג הזה נכתב לשם סיפוק הסקרנות ותיעוד תהליך הלמידה שלי בכל מה שקשור לתולעים אדומות והתוצרת שלהן (הומוס). אני חדש יחסית בתחום (שנה אחרונה) ועושה את זה בעיקר בשביל הכיף (מעולם לא טענתי שאני חף ממוזרויות ;-)).

כמה כבר אפשר לדבר על תולעים אדומות? אני מנחש שהרבה מאוד, כל עוד התחום מעניין אותך. מאחר ואני פריק של טבע בכלל יש לי הרגשה טובה בעניין. כלומר, המחשבה הזו עברה אצלי בראש, אבל מהניסיון שלי בתחומים אחרים שאותם למדתי לעומק, הבנתי שכל תחום הוא עולם ומלואו. כל שאלה שמצאת לה תשובה, מעלה שאלות חדשות ומובילה לנושאים נוספים, כך שאתה בעצם כל הזמן נחשף למידע חדש. זה תהליך שאין לו סוף.

אני מקווה שאלו שמתעניינים בתחום  בכלל ובמיוחד המתחילים, יימצאו הרבה מידע חדש, מועיל ומעניין בבלוג הזה. אם הבלוג יעזור לאנשים שחדשים בתחום להתחיל "ברגל ימין" ויכיל מקור מידע חשוב לותיקים שכבר בתחום ורוצים להעמיק אפילו יותר – עשיתי את שלי!

אז בואו פשוט נתחיל כבר.

 Posted by at 08:01