יוני 012017
 

איך מתחילים?

תולעים אדומות אוהבות לשכון בקומפוסט, שהוא חומר בתהליך ריקבון והן שונות מתולעי אדמה רגילות אחרות כגון: שלשולים. בכל מקרה תולעים אדומות לא דורשות אדמה כמצע.

רשימת דברים שצריך להכין מראש:
גרעין רבייה של תולעים אדומות.
כלי קיבול (מיכל מחומר עמיד כמו פלסטיק שחייב להיות מאוורר כלומר ללא מכסה שמונע כניסה של חמצן).
מים (בשביל הלחות)
חומר אורגני (שאריות מזון)
מצע (עיתונים רטובים לדוגמא)

אם יש אפשרות אני ממליץ לארגן את המיכל 2-3 ימים לפני שהתולעים מגיעות אליכם. זה מאפשר לשאריות המזון האורגניות להתחיל את תהליך הפירוק, כך ברגע שהתולעים יגיעו הן יוכלו להתחיל לאכול במקום לחכות יום יומיים.

הכנת המיכל:
שימו במיכל מצע בגובה של לפחות 10 ס"מ. החומרים המומלצים הם: נייר עיתון חתוך (לא מנייר מבריק). מעל שימו שאריות חומר אורגני. פירות וירקות יהיו תוספת מבורכת והתולעים האדומות שלכם יודו לכם. התולעים יכולותת לפרק הכול, אך הייתי נמנע לגמרי מהוספה של שאריות בשר, חלב, שומן וחומצה (כמו פלפלים חריפים). לבסוף שימו עוד שכבה של מצע מעל להכול ובנדיבות. אל תשכחו להוסיף מים ליצירת לחות שכן בלעדיהן התולעים לא יוכלו לנשום.

המשך טיפול:
יש לספק לתולעים אדומות כמות מזון בהתאם למה שהן אוכלות ומפרקות. מזון עודף ייעלה את רמת החומציות במיכל והתולעים יברחו, לכן אל תוסיפו מזון לפני שבדקתם שהתולעים עומדות בקצב. אפשר להוסיף מצע יבש עם כלל האכלה מאחר וגם אותו התולעים אוכלות במשך הזמן ובלי קשר הוא מתפרק. ללא מצע, לא יהיה מה שיספוג את המים וישמור על הלחות לאורך זמן המיכל יהיה רטוב מדי ויתחיל להסריח.

קצירת הומוס:
לכל מיכל יש את הקצב שלו, לכן הייתי ממליץ לעקוב אחרי כמות ההומוס שנוצר ומדי כמה שבועות "לקצור" (להפריד) אותו החוצה. אל תשכחו לדשן בעזרתו את הצמחים בבית.

זהו בינתיים,

 Posted by at 19:54

 שלח תגובה

(required)

(required)

באפשרותך להשתמש בתגיות ובתכונות הבאות ב- HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>