דצמבר 102015
 

שלום לכולם,

בתקופה האחרונה השתמשתי בשק של בנאים (מבד יוטה) בגודל בלה (מטר מעוקב) שבו משתמשים בבנייה וניתן לקנות בכל חנות לציוד וחומרי בניין בכמה שקלים.

 

הומוס ותולעים אדומות בשק

הומוס ותולעים אדומות בשק

שמתי חלק מהתולעים האדומות שם עם הרבה חומר אורגני מרקיב ומה אתם יודעים? ממש ערוץ החיים הטובים…התולעים מתרבות ונראה שהן נהנות מאוד. הן נוהגות לאכלס את החלק התחתון של המשטח וכבר החלו לצמוח כל מיני צמחים ועשבים מתוך השק, מה שמוכיח שהתנאים נעימים גם לצמחים. כרגע שמתי את השק על משטח עם בטון כך שאין להן מה לחפש בחוץ והן לא יוצאות משם. הגשם שיורד מדי פעם מספק את תנאי הלחות הרצויים ומה שנשאר זה לתת להן לעשות את שלהן.

התולעים ייצרו עד עכשיו כבר המון הומוס. איתו אני יכול להשתמש בשביל לשקם ולהצמיח צמחים אחרים בגינה וממש נהדר לראות את הקצב שבהן ההומוס נוצר.

היתרונות של שק כזה הם דבר ראשון זה שהוא זול. שנית מדובר בחומר עמיד שניתן להפוך מצד לצד מדי פעם בקלות. השק מאפשר לתולעי הקומפוסט המון חמצן וכך הן מייצרות הומוס באיכות טובה הרבה יותר. ככל ששטח הפנים עם האוויר גדול יותר כך מתאפשר לגזים המשתחררים בתהליך הפירוק לעזוב יותר בקלות את מקום המחיה של התולעים. התולעים גם לא צריכות להתחרות בניהם על החמצן מה שעוזר לקצב הריבוי שלהן.

כמו שכתבתי השקים האלה יכולים להחזיק בתוכם כמות עצומה של קוב (נפח של 1 מטר) וזה המון הומוס בשביל הצמחים שלי בגינה.

 

חג חנוכה שמח!

 Posted by at 14:50

 שלח תגובה

(required)

(required)

באפשרותך להשתמש בתגיות ובתכונות הבאות ב- HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>